HİZMETLERİMİZ
 

ALTINEKİN MERKEZ SAĞLIK OCAĞI

  Altınekin Merkez Sağlık Ocağı  
Firma Adı: Altınekin Merkez Sağlık Ocağı
Telefon: 0 (332) 631 2050
İl: Konya
   
 
Biz insanlar her şeyin değerini sonradan anladığımız gibi sağlığımızın değerini de maalesef sağlığımızı kaybettikten sonra anlıyoruz. Bu durum oldukça üzücü ancak hepimiz bu konuya karşı biraz duyarlı olursak hastalıklarımızı çok daha kolay iyileştirebiliriz.

Her insan zaman zaman hastalanır. Hastalanmayan insan neredeyse yok gibidir. Ama önemli olan bu hastalıkların teşhisinin erken konularak hızlı bir şekilde tedavi edilebilmesidir. Erken teşhisin hayat kurtardığı uzmanlar tarafından sıkça tekrarlanan bir gerçektir. Bu nedenle henüz hastalanmadan rutin kontrollerimizi yaptırmamız gerekmektedir. Doktorlar bizim sağlıklı olmamız için vardır. Bu nedenle en ufak bir şikayetimiz olduğunda bir hekime danışarak bu şikayetimizin sebebini öğrenmemiz gerekir. Sağlık çok önemlidir ve kaybedildikten sonra kolay kolay geri gelmemektedir. Belki geçici hastalıklar çok önemli değildir, onları bir şekilde atlatırsınız. Ama maalesef ki çok ciddi bir hastalığınız varsa bu hastalığı ihmal ettiğiniz için sonradan çok fazla üzülebilirsiniz. Bu nedenle rutin sağlık kontrollerini asla ihmal etmemek gerekir. Sağlığımızı korumanın en temel yolu düzenli beslenmek, dinlenmek ve düzenli uyumaktır. Sağlığımızı kaybederek üzülmemek için öncelikle sağlığımızın kıymetini bilmeli ve deyim yerindeyse kendimize iyi davranmamız gerekmektedir. Bize bizden başka dost yoktur. Bu nedenle sağlığımıza dikkat ederek sağlıklı bir yaşamı kendimize hayat felsefesi edinmeliyiz.
     

 

ALTINEKİN EVLENDİRME HİZMETİ

 

NİKAH MÜRACAATI İÇİN GEREKLİ BELGELER

1-NÜFUS CÜZDANI ASLI VE FOTOKOPİSİ. 10 seneyi geçmemiş silinti ve kazıntısız ,soğuk mühürlü resimli nüfus cüzdanları (Ehliyet,SSK. Kartı vb. kimlik kartları kabul edilmez.)

2-FOTOĞRAFLI SAĞLIK RAPORU. Evlenmeye Engel Durumunun Bulunmadığı Açıkça Belirtilmesi Gerekmektedir.(Aile Hekimliği)

3 8'ER (SEKİZER) ADET VESİKALIK FOTOĞRAF.

**ÇİFTLERDEN EN AZ BİRİ İLÇEMİZ SINIRLARI İÇERİSİNDE İKAMET ETMEK ZORUNDADIR. **

**MÜRACAATLARA ÇİFTLERİN BİRLİKTE GELMELERİ GEREKMEKTEDİR**

 

MÜRACAATLARDA ÖNEMLİ HUSUSLAR

 

1-Müracaat saatleri hafta içi (Cuma Günleri Hariç) 09.00 - 11.30 ve 13.00-16.00 saatleri arasında olup, bay ve bayan birlikte müracaat etmeleri zorunludur.

2-Çiftlerden ikisi de farklı ilçelerde ikamet ediyorlar ise (Konya İli Sınırları İçerisinde veya ikisi de il dışında ise) birinin bağlı olduğu belediyeye beraber müracaat edip izin belgesi alarak belediyemiz Evlendirme Memurluğuna müracaat edebilirler. Farklı il ve ilçelerde ikamet ediliyorsa bizi arayınız.

3-Çiftlerden birinin ikametgahı ilçemiz sınırları içerisinde diğeri Konya ili sınırları dışında veya ikisi de farklı farklı illerde ise mutlaka bizi arayarak bilgi alınız.

4-Müracaat evraklarında silinti, kazıntı varsa müracaat kabul edilmez. Evrakların geçerlilik süresi altı (6) aydır.

5-Müracaat evraklarındaki kişiye ait tüm bilgiler bire bir aynı olmalı , medeni hali boşanmış veya dul olanların nüfus cüzdanlarında halen EVLİ yazıyor ise Nüfus cüzdanlarını kesinlikle değiştirmeleri gerekmektedir.

6-

a) 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile;

b) 17 yaşını dolduranlar anne baba izni ile;

c) 16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.

7-Bayanlar boşanmış veya dul ise bu durumlarının Nüfusa tescil tarihinden 300 gün geçtikten sonra evlenebilirler. Bu süreyi beklemek istemeyenler mahkeme kararı alıp evlenme müracaatını yapabilirler.(Aynı eşle evlenilecek olsa bile bu sürenin geçmesi gerekir.)

8-Yabancı evlilik ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız. 0332 631 22 42    

9-Nikah harcı müracaat esnasında tahsil edilir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      EĞİTİM HİZMETLERİ                                                                                                              

ALTINEKİN SEHİT ADEM YILDIRIM Ç.P.L      0332 631 20 07
 
ALTINEKİN ŞEHİT AHMET YILMAZ İ.Ö.O       0332 631 20 08
 
ALTINEKİN CUMHURİYET İ.Ö.O                      0332 631 22 40
 
ALTINEKİN HALK EGİTİM MERKEZİ               0332 631 20 41
 
 
    Birçok kişi elde ettiği imkan ve başarıyı eğitime borçludur. Eğitim yoluyla insanın sahip olacağı meslek çok kere kişiyi ruhsal açıdan doyurur ve maddi olarak rahatlatır. Bu durumun sağlayacağı imkanlar kişinin hayattan daha fazla zevk almasını mümkün kılar.
İyi bir eğitim hayat standardını yükseltir. Yükseköğretim hayattaki çeşitli olaylar arasındaki gerçekleri, bağlantıları ve ilkeleri görmek ve anlamak becerisini kazandırır. İyi bir eğitim aynı zamanda kişide yeni ilgi alanlarının gelişmesine yardım ederek hayatı daha zevkli ve ilginç kılar.
Eğitim insanın bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine imkan verir. İnsanın kafasındaki kalıpları kırmasına ve dünyaya daha esnek ve geniş açıdan bakmasına imkân verir. Eğitim olmaksızın insan bildikleriyle sınırlı kalır, dünyanın zenginliliğini ve çeşitliliğini mutlaka kendi kafasındaki kalıplara oturtmak için çaba harcar. Buna "Yüzeysellik" denir. Yüzeyselliği aşmak ancak eğitimle, okumakla ve okuduğunu özümlemekle mümkün olur. Bilgi farklılık yaratan farktır.
Eğitim hayatın inceliklerini görmeyi sağlar. Hayatın zevki çeşitliliğindedir. Ayrıca yükseköğretim görmenin önemli avantajlarından biri de kişiye farklı ilgilere, becerilere, görüş ve inançlara sahip insanlarla bir araya gelme imkanı vermesidir. Böylece insanın kendi ufkunu genişletmesi, yeni sentez ve yorumlara gitmesi mümkün olur.
Böylesine farklı insanlarla bir araya gelmek, kişiye aynı zamanda dünyanın sonsuz çeşitliliğini algılama fırsatı verir. Eğitim yoluyla insan, bireysel farklılıkları anlamayı, hoş görmeyi ve bundan yeni sentezler yaparak, yaşamın tadına varmayı öğrenir. Eğitim, yaşamı kontrol etmeyi kolaylaştırır. Yüksek öğretime başlamak kişiye daha büyük bir güven ve sorumluluk kazandırır. Kişiye bağımsız düşünme becerisini geliştirmek için yardımcı olur. Genç birey problemleri kendisinin de çözebileceği konusunda güven kazanır.
Böylece daha evvel yapılmış ve söylenmiş olanlara sadece karşı çıkmak veya onları körü körüne kabullenmek yerine, genç birey kendi çözümlerini geliştirme şansına sahip olur.
Üniversite eğitimi yapmakla kişinin amacı; zihinsel açıdan zevk verecek ve ekonomik açıdan imkan sağlayacak bir işe girmek, aylık gelirini ve toplumsal statüsünü yükseltecek yeni bir hayata geçmek, iyi eğitilmiş bir insan olmak, yeni şeyler öğrenmek, zihinsel açıdan beslenmek, kendine güvenini artırmak, ufuklarını genişletmek v.b olmalıdır. Amaçsızlık, sadece anne ve baba istediği için okumuş olmak,arkadaşlar gidiyor diye üniversiteye gitmek istemek kişinin yanlış amaçlar peşinde olduğunu gösterir.
Eğitimin başarısı, hayat ve iş başarısını tam olarak temsil etmese de, bir yönetici eleman seçerken seçime, eğitim hayatındaki notları yüksek olanların başvurularını bir yana ayırarak başlar ve sözlü görüşmeye bunları çağırır. Çalışmaya başladıktan sonra kişinin kurum içindeki statüsü ve gelişimi kendi performansına bağlıdır. Ancak işe kabulde iyi notlar, çeşitli sertifikalar ve parlak bir eğitim geçmişi, temel belirleyicidir.
Eğitim döneminde olan gençlerin, hayatlarının bütününü gerçekten anlamlı yaşayabilmeleri için "öğrenmenin", “bilgilenmenin” ve bunların sonucu ulaşılacak olan “donanımın”, hayatında ne iş yaparsa yapsın, onu sevmesini ve ondan zevk almasını sağlayacak olan esas faktör olduğuna inanmaları gerekir.
Düşünme ufkunu genişletmek için iyi bir eğitim, okumak ve daha çok bilmek bugüne kadar keşfedilmiş tek yoldur. Topluma katkıda bulunabilmek için de bireyin kendisinin olgunlaşması gerekir. Olgunlaşmadan insan ancak canını vererek topluma katkıda bulunabilir. Oysa artık günümüzde canını değil, beynini adayarak topluma katkıda bulunacak gençlere ihtiyaç vardır. Kahramanlara ihtiyaç göstermeyen bir toplum yaratmak, iyi eğitim görmüş gençlerin çabalarıyla mümkün olacaktır.
 
 

SPOR HİZMETLERİMİZ

Hayatın getirdiği şartlar, imkanlarımız doğrultusunda insanların spor yönelmesi gerekir. Sağlıklı vücuda kavuşmak için günlük yapılacak spor kan akışını düzene sokarak insanların sağlıklı kararlar almasına yardımcı olur. Aktif, üretken ve güzel bir yaşam için gerekli görülmektedir.

Gençlik yaşlarımızda spor alışkanlığı kazanarak devamlı sürdürebiliriz. Spor bırakılmaması, devamlı yapılarak faydalanılabilir. Kişiler bedenen ve ruhen kendisini huzurlu hissetmesi spor yapmaktan geçmektedir. Spordan verim alınabilmesi için maksimum emek ve uğraş gerekmektedir. Sağlıklı ve düzenli beslenme ile spordan verim alınarak belirlenen hedeflere daha kolay ulaşılır. Spor yapan gençlerin psikolojik anlamda rahatladıkları gözlemlenmiştir. Şiddete yönelmeleri azalarak, kendilerini daha güzel uğraşlara yordukları bilinmektedir. İnsanı geliştiren en değerli unsurlardan birisinin spor olduğu bilinmelidir.   

 DÜĞÜN ORGANİZASYON HİZMETLERİMİZ

 
BİZİ TAKİP EDİN